• Jan Paweł II w Toruniu

    Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

  • Powstanie Parafii

    Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

  • Parafia

    To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

  • Dekret Erygujący

    Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

  • Budowa Kościoła

    Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

V Niedziela Zwykła – 8 lutego 2026 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła – 8 lutego 2026 r.

1. W środę, 11 lutego, w święto Matki Bożej z Lourdes, przeżywać będziemy 34. Światowy Dzień Chorego. To święto ustanowił w Kościele katolickim św. Jan Paweł II, Do dzisiaj jest okazją do modlitwy w intencji osób chorych, ale też służy przypomnieniu, że te osoby są bardzo ważne dla wspólnoty Kościoła, a ich modlitwa i ofiarowanie cierpienia może zdziałać bardzo dużo.

2. Tego dnia na Mszy św. o godz. 9.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszam chorych, cierpiących fizycznie i duchowo, a także osoby starsze i pracowników Służby Zdrowia. Bardzo proszę rodziny, sąsiadów i znajomych, aby pomogli Chorym dotrzeć do kościoła w to ich szczególne święto.

3. Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę.

4. W naszej wspólnocie uroczystość patronalną będziemy przeżywać w niedzielę, 22 lutego. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. kanonik Zbigniew Markowski.

5. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości będzie nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 13 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę, 15 lutego, kolekta gospodarcza na ogrzewanie naszego kościoła. Wspólnie zadbajmy, aby w naszym kościele było ciepło i abyśmy mogli zrealizować opłaty za gaz.

7. Dziękuję Jadwidze i Zbigniewowi Buczkowskim, Mariuszowi Cyrklaffowi, Robertowi Grzybskiemu, Mieczysławowi Kubasik, Monice i Michałowi Lamch, Tadeuszowi Makowskiemu, Grzegorzowi Nikołajskiemu, Tomaszowi Olszewskiemu, Danucie i Jerzemu Peplińskim, Marii Zambrzyckiej za wykonane prace związane z usunięciem dekoracji z okresu Bożego Narodzenia oraz prace porządkowe.    

8. Wszystkim Parafianom i Gościom składam najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela   Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem.

    W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Olejnik, l. 62, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Danuty będą sprawowane Msze św.: 15.02. godz. 11.00; 07.03. godz. 18.00; 16.03. godz.18.00; 29.03. godz.11.00; 06.04. godz.11.00; 15.04. godz.18.00.