• Jan Paweł II w Toruniu

    Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

  • Powstanie Parafii

    Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

  • Parafia

    To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

  • Dekret Erygujący

    Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

  • Budowa Kościoła

    Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2026 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2026 r.

Stajemy przy ołtarzu Chrystusa, by umocnić się w wierze i nadziei. Dziś wersety Ewangelii prowadzą nas na Górę Tabor; Górę Przemienienia się Chrystusa wobec wybranych uczniów. To objawienie się chwały Pana przypomina nam o wieczności, która jest naszym ostatecznym przeznaczeniem. Niech stanie się zaczynem naszej przemiany w Chrystusie i sprawi, że życie z Nim w chwale stanie się największym pragnieniem nas wszystkich.

1. Tegoroczną Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy pod hasłem: „Uczniowie-misjonarze pomagają misjom”. Dzień ten jest okazją, by wesprzeć modlitewnie i finansowo polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata. „Ich codzienne dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne i medyczne mogą rozwijać się dzięki naszej modlitwie i jałmużnie. (…) Dlatego bądźmy z naszymi misjonarzami zarówno dzisiaj, jak i przez cały rok. Niech naszą będzie radość z czynienia dobra na misjach i wspierania misjonarzy. Dziś, w Dniu Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, gorąco dziękuję za troskę o misyjne dzieło Kościoła, za wszystkie modlitwy i ofiary, za pamięć o polskich misjonarzach. Tradycyjnie już – za zgodą Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich Kościołach naszego kraju – zbierane będą do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach.

2. W tę niedzielę, 1 marca, na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do uroczystej I Komunii św.

3. W I środę miesiąca, 4 marca, o godz. 18.15 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych i dowolną ofiarę składamy do koszyka ustawionego na stoliku od darów.

4. W sobotę, 7 marca, zapraszam o godz. 18.45 na Apel Maryjny – Jasnogórski.

5. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. kanonik Zbigniew Markowski, w każdą niedzielę o godz. 17.15.

7. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 18.30 dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 15 marca. Poprowadzi je Mirosław Grakowicz, redemptorysta. Program rekolekcji będzie umieszczony na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.

9. Rozpoczął się czas spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

10. Wszystkim parafianom, przyjaciołom i dobroczyńcom, życzę błogosławionej niedzieli oraz wszelkiego dobra na cały nowy tydzień.