czynne:
Poniedziałek 8.30 – 9.00
17.00 – 17.30
Czwartek 8.30 – 9.00
17.00 – 17.30
W nagłych wypadkach
o każdej porze.
Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2026 r.
Stajemy przy ołtarzu Chrystusa, by umocnić się w wierze i nadziei. Dziś wersety Ewangelii prowadzą nas na Górę Tabor; Górę Przemienienia się Chrystusa wobec wybranych uczniów. To objawienie się chwały Pana przypomina nam o wieczności, która jest naszym ostatecznym przeznaczeniem. Niech stanie się zaczynem naszej przemiany w Chrystusie i sprawi, że życie z Nim w chwale stanie się największym pragnieniem nas wszystkich.
1. Tegoroczną Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy pod hasłem: „Uczniowie-misjonarze pomagają misjom”. Dzień ten jest okazją, by wesprzeć modlitewnie i finansowo polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata. „Ich codzienne dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne i medyczne mogą rozwijać się dzięki naszej modlitwie i jałmużnie. (…) Dlatego bądźmy z naszymi misjonarzami zarówno dzisiaj, jak i przez cały rok. Niech naszą będzie radość z czynienia dobra na misjach i wspierania misjonarzy. Dziś, w Dniu Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, gorąco dziękuję za troskę o misyjne dzieło Kościoła, za wszystkie modlitwy i ofiary, za pamięć o polskich misjonarzach. Tradycyjnie już – za zgodą Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich Kościołach naszego kraju – zbierane będą do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach.
2. W tę niedzielę, 1 marca, na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do uroczystej I Komunii św.
3. W I środę miesiąca, 4 marca, o godz. 18.15 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych i dowolną ofiarę składamy do koszyka ustawionego na stoliku od darów.
4. W sobotę, 7 marca, zapraszam o godz. 18.45 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
5. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny.
6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. kanonik Zbigniew Markowski, w każdą niedzielę o godz. 17.15.
7. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 18.30 dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 15 marca. Poprowadzi je Mirosław Grakowicz, redemptorysta. Program rekolekcji będzie umieszczony na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.
9. Rozpoczął się czas spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
10. Wszystkim parafianom, przyjaciołom i dobroczyńcom, życzę błogosławionej niedzieli oraz wszelkiego dobra na cały nowy tydzień.