Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

Czytania dzisiejszej niedzieli skłaniają nas do popatrzenia na własne życie jako na element historii zbawienia. Historii misternie tkanej przez Boga, w której nie ma przepadków. Życie każdej osoby jest jak unikatowa księga, w której Pan pisze pięknym, prostym pismem, nawet gdy podajemy Mu pokrzywione linie. Droga życia każdego człowieka została stworzona dla bardzo konkretnego celu, jest jedyna i niepowtarzalna, jest upragniona i dokładnie przemyślana przez stwórcę.

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.
 2. W niedzielę, 4 marca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.857,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 3. W niedzielę, 18 marca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, 18 marca. Poprowadzi je ks. Andrzej Kowalski, ojciec duchowny WSD w Toruniu.
 5. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Wielkim Wtorek, 27 marca, od godz. 9.00.
 6. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, a o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży.
 7. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki z napisem „Jałmużna Postna”, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
 8. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 9. Serdecznie zapraszamy do zakupienia w naszej parafii stroików i ozdób wielkanocnych na stół świąteczny. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na świąteczną dekorację naszego kościoła. Ozdoby świąteczne można nabyć w kruchcie bocznego wejścia pod chórem.
 10. Inten­cje Mszy św. możemy zamó­wić w zakrystii kościoła po każdej Mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

       Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisławę Szlitkus, l.89, zam. przy ul. Szubińskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Stanisławy będą sprawowane Msze św.: 08.04. godz. 18.00; 16.04. godz. 18.00; 27.04. godz. 18.00; 08.05. godz. 18.00; 13.05. godz. 18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Radosław Maruszewski, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kusocińskiego
  Małgorzata Kowalska, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kręta
 2. Marcin Darul, zw. cywilny; zam. Toruń, ul. Sokola
  Aleksandra Kujawska, zw. cywilny; zam. Toruń, ul. Kozacka
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15