Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r.

Gromadzimy się wokół ołtarza Chrystusowego, by w dzień Pański uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. W Eucharystii objawia się nam miłość Pana, miłość, która posuwa się „aż do końca”, miłość, która nie zna miary. Pan wzywa nas do życia według logiki owej miłości we wspólnotach, w których realizujemy nasze powołanie. Prośmy w czasie sprawowania Eucharystii o doświadczenie Bożej miłości i odpowiedzialne życie według jej miary.

 1. „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” – św. Jan Paweł II. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 9.00.
 2. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła
 3. Dziękuję wszystkim biorącym udział w Wieczystej Adoracji, która wpisała się w duchowe przygotowanie naszej wspólnoty parafialnej do uroczystości konsekracji naszego kościoła. 
 4. W I środę miesiąca, o godz. 18.00, Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych oraz ofiarę składamy przed Mszą św. do ustawionego na stoliku przy darach.
 5. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00.
 6. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 7. W niedzielę, 7 października, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej będziemy zbierać ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele.
 8. W niedzielę, 7 października, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00.
 9. W wigilię święta Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, 7 września, obchodziliśmy XIX rocznicę powstania naszej parafii i VI rocznicę peregrynacji Maryi w Jasnogórskim wizerunku. Uczestnictwem w tych nabożeństwach rozpoczęliśmy dziewięciomiesięczną Nowennę duchowego przygotowania do uroczystości poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła.
 10. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, która odbędzie się 7 czerwca 2019 roku, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.
 11. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św.
 12. W środę, 3 października, o godz. 19.00. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. W niedzielę, 14 października, o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 13. Inten­cje mszy św. możemy zamó­wić w biurze parafialnym po każdej mszy św. oraz w wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15