Niedziela - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.

Niedziela - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! Tym zawołaniem, pełnym wiary i nadziei, chrześcijanie pozdrawiają się w wielkanocny poranek, aby dać świadectwo wierze, że Chrystus, który cierpiał, umarł na krzyżu oraz został pochowany w grobie, zmartwychwstał i żyje pośród nas. Niech ta prawda, która w sposób szczególny wybrzmiewa podczas wielkanocnej Eucharystii, ożywia naszą wiarę i daje nam niezachwianą nadzieję, że i my również kiedyś zmartwychwstaniemy. Otwórzmy nasze serca i umysły na zmartwychwstałego Pana, który jest prawdziwie obecny w eucharystycznej ofierze.

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wkroczyliśmy uczestnicząc w najważniejszej Eucharystii roku liturgicznego – we Mszy św. Wigilii Paschalnej. Rozpoczynamy tym samym 50-dniowy czas przeżywania Tajemnicy Pustego Grobu, które zakończy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
  3. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą uroczystości Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowujemy się duchowo odmawiając codziennie o godz. 17.30 Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W oktawie wielkanocnej zachęcam do uczestnictwa we Mszy św.
  6. Czas spowiedzi wielkanocnej potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  7. Dziękuję Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca im. Narodzenia NMP za przygotowanie palemek oraz osobom, które przy nabywaniu palemek złożyły ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Dziękuję Zofii Czerw oraz panom: Adamowi Bałaszewicz, Mariuszowi Cyrklaff, Wiesławowi Luks, Mieczysławowi Kubasik, Grzegorzowi Nikołajskiemu za wszystkie podjęte prace w przygotowaniu świątecznego wystroju naszego kościoła.
  9. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  10. W każdą niedzielę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  11. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas tą głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu na lepsze jutro.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Kazimierz Cieszyński, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Wintencji śp. Kazimierza będą sprawowane Msze św.: 12.06. godz. 9.00; 21.06. godz. 18.00; 17.07. godz. 18.00 (intencja sąsiadów); 14.08. godz. 18.00; 28.08. godz. 18.00.