• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Aktualności

Święto Dziękczynienia

 

4 czerwca przeżywać będziemy XVI Święto Dziękczynienia. W tym roku będzie ono przebiegać pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. 

Uroczystej Eucharystii 4 czerwca o godz. 12, z udziałem Episkopatu Polski, przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, a homilię wygłosi bp Sławomir Oder, ordynariusz diecezji gliwickiej.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia zostanie poprzedzone w sobotę, 3 czerwca, Dniem Harcerskim. Będzie on poświęcony dziękczynieniu za 20-lecie ustanowienia bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, męczennika Dachau, patronem Polskiego Harcerstwa. Relikwie Błogosławionego zostaną wprowadzone do Świątyni w uroczystej pielgrzymce 4 czerwca.