• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Przygotowanie kościoła

Przygotowanie kościoła na uroczystość konsekracji w dniu 7 czerwca 2019r.

Projekt krzyża z figurą Chrystusa,

ołtarza adoracji z tabernakulum, ołtarza ofiary i stołu słowa Bożego

  

 

Pozłacany krzyż z figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 

marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego

 

widok prezbiterium naszego kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji

 

ołtarz adoracji z tabernakulum w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu 

 

 

ołtarz adoracji z tabernakulum (zamknięty)

 

ołtarz adoracji z tabernakulum w czasie sprawowania mszy św.